Historie soutěže vytrvalců okresu Hodonín

Vznik Běžeckého klubu Hodonín

 

  • První zmínka o založení soutěže vytrvalců padla v lednu 1979 na Výroční schůzi atletického oddílu v Čejkovicích. Vyslovil ji delegát VAS OV ČSTV Jan Bělohoubek. Ten v té době, jako předseda komise Masového rozvoje atletiky, řídil mimo jiné i okresní soutěž o nejlepšího atleta. Jelikož se na okrese pořádalo pět pravidelných přespolních běhů, předpokládal, že podobná bodovací soutěž přispěje k popularizaci vytrvalostních běhů a vyhlásil ji právě v Čejkovicích. Zde byla právě tehdy silná běžecká skupina, takže se jeho nápad setkal na zmíněné schůzi s kladným ohlasem. A jak už to tak bývá - co jsi navrhl, tak i sám dělej. Prvním řídícím soutěže se tedy stal Jan Bělohoubek.
  • Závody zařazené do prvního ročníku - r. 1979: Velká Morava (Mikulčice), Běh kolem zámku (Čejkovice), Běh osvobození (Vacenovice), Okresní přebory v přespolním běhu (Vacenovice) a Štěpánský běh (Kyjov)
  • V roce 1987 vznikl nový model soutěže: Do soutěže bylo zařazeno 17 závodů a závodníkům se započítávaly v konečném pořadí body z nejlepších 17 závodů. Novým řídícím soutěže se stal Pavel Bíla.
  • Vznik Běžeckého klubu Hodonín: Do dnešní podoby se začala soutěž formovat v roce 1996, kdy vznikl Běžecký klub Hodonín. Tehdy byl založen za účelem řízení a financování celé soutěže Grand Prix.
  • Během posledních několika let se mnohokrát upravovaly pravidla soutěže. Také stále přibývají nové kategorie. Největší nárůst byl v roce 2004, kdy vznikl Hodonínský Běžecký Pohár Mládeže (HBPM) a Juniorský a Dorostenecký pohár (JUNDOR)
  • 5. července 2004 vznik prvních stránek Běžeckého klubu. Za 4 a půl roku je shlédlo 45 000 návštěvníků!
  • Do roku 2009 vstupuje Běžecký klub s novým pohárem. Jde o Moravsko - Slovenský Běžecký Pohár, který zaštiťuje 32 závodu.

    1. července 2009 vzniká nová verze www stránek.