Záhorácký půlmaratón

16.06.2014 21:36

Maratón vyhrál Moravec, polmaratón Plačko

Tentokrát nebylo tropické vedro, ale foukalo jak v Mikulčicích. V 10:00 se vydalo na trať maratónu 46 vytrvalců a 109 polmaratónců.  Roli favorita potvrdil Ján Moravec a vyhrál časem 2:47:01. Druhý v cíli Marek Dziegielewski (2:48:56) z Polska po otočce zrychloval, na Moravce to však nestačilo. I třetí Miroslav Ilavský (2:49:55) běžel druhou polovinu rychleji jak vítěz. Mezi ženami vyhrála Eva Seidlová časem 3:48:38.

Zato na trati půlmaratónu to byl velký souboj o prvenství. Martin Plačko (1:16:04)  porazil druhého Lubomíra Rehuše o pouhých 6 s (1:16:10). Třetím místem potvrdil výbornou formu posledních dnů nejlepší veterán závodu Dušan Tomčal (1:17:44). Ženské kategorie ovládly veteránky. Blažena Kocúriková (1:38:49) porazila o pouhé 3s Annu Portášikovou (1:38:52), třetí byla Marta Durnová časem 1:40:55.

******************************************************************************

ÓÓÓ mé nervy ......

Asi si budu muset letos brát na závody uklidňující prášky. Včera byl pátek 13, dneska sobota 14 a ta ten pátek přebila tuplovaně.

Když začaly v Šaštíně problémy s počítačem a tiskárnou, tak jsem netušil, že to bude ještě horší. A přišlo to v Senici po proběhnutí posledního maratonce cílem. Radost z toho, že po sedmi hodinách mají rozhodčí padla, přehlušil rámus v cíli a my jsme zjistili, že náš cílový oblouk již není na svém místě, ale na projíždějícím autě s koly na střeše . Ty samožejmě oblouk roztrhly téměř napolovinu. Diskuze o novém oblouku může vesele pokračovat, bohužel to již nebude tak úsměvné.

Snad se nám to podaří dát nějak dohromady, jinak ..............