Záhorácký polmaratón - Durďák

16.06.2013 20:16

VE VEDRU KRALOVALI

Luděk Durďák a Serbesa Mulugeta

V Senici se poprvé startovalo dopoledne v 10:00 hod. a pořadatelé byli zaskočeni velkou účastí. 180 vytrvalců (60 v maratónu a 120 v půlmaratónu) se ještě 30 minut těšilo na vcelku dobré počasí.Vypadalo to, že nebude velké vedro.

Ale jak běžci ukrajovali kilometry, tak stoupala teplota na dovolenkovou teplotu a hlavně maratónci si to po otočce v Šaštíně .. užívali .. až do cíle v Senici.

Půlmaratóncům kraloval Luděk Durďák a bylo to, jak se říká o parník. V cíli měl na druhého Romana Šlúcha náskok téměř 4 minuty !!!!!! Třetí v cíli Viliam Dinžík doběhl za dalších 52 s.

I v ženách to byla jasná zaležitost pro Romanu Komarňanskou. Druhou Romanu Klčovou porazila o 52 s, třetí Eriku Farkašovou o 3:21.

run for fun Bratislava

Již potřetí dokázal zvítězit v ZÁHORÁCKÉM MARATÓNU etiopský běžec žijící v Česku Serbessa Mulugeta ( má osobák 2:18:01).

V sólo závodě na 42,2 km zvítězil časem 2:29:04 a druhému v cíli Tomáši Ondráčkovi nadělil téměř 13 minut

a třetímu Jánovi Moravcovi 20:26 !!!

Celou maratónskou trať uběhly tři ženy a nejlepší byla Zuzana Pribulová časem 3:53:59.