Záhorácký polmaraton 2018

12.06.2018 19:39

14-MSBP 2018 - Záhorácký polmaraton a maraton - výsledky.xlsx (57,3 kB)

Již po třicáté se běžel ZÁHORÁCKÝ MARATON a taky jeho mladší bratr ZÁHORÁCKÝ POLMARATON slavil již 15.ročník. Na dopoledním startu v Senici se sešlo 198 vytrvalců (53 se přihlásilo na maraton, 145 na půlmaraton).

Počasí závodníkům dnes přálo, bylo pod mrakem, teplota se dopoledne pohybovala okolo 23°C.  Na trati 21,1 km se ukázali veteráni. Obsadili první tři místa a v první desítce jich bylo pět!!! Zvítězil Tomáš Blaha z AK Kroměříž a moc nebyl v cíli spokojen ze svým dosaženým časem – 1:15:47. Přesto dokázal na druhého naběhnout téměř tři minuty, Dušan Tomčal z Lipova to dal za 1:18:44 (ten si před startem stěžoval, že mu to letos nějak neběhá). Třetí příčku vybojoval Andrej Psota ze Skalice – 1:19:30. V ženách to nejlépe zvládla Mária Truissard – 1:31:41, jako druhá doběhla vítězka Ž 35 Erika Farkašová – 1:35:52, třetí místo brala nejlepší žena nad 45 let Blanka Selucká – 1:36:26.

Maratonci to měli po otočce v Šaštíně složitější, začalo se oteplovat, a tak byla druhá polovina tratě pro většinu závodníků těžší. Vyhrál Lukáš Soural – 2:50:17 (bral cenu i za první místo na otočce) před Pavlem Dvořákem – 2:52:20 a loňským vítězem Michalem Puškárem – 2:53:34. Nejlepší žena Iva Pachtová zvítězila za 3:30:01 a měla na druhou Annu Zvarovou náskok přes osm minut-3:38:31. Třetí maratonkyní byla Zuzana Pipíšková a i ta to dala pod 4 hodiny – 3:53:02. Pořadatele potěšila účast závodníků ze šesti států (ČR, SR, Polska, Norska, Mexika, Itálie). Nejstarší běžec závodu – 81letý Květoslav Hána zvládl 21,1 km za 2:36:52!!