V Bořeticích vyhrál posedmé Roman Paulík

12.10.2014 05:51

Závod pro jednoho muže. Roman Paulík z Lokomotivy Břeclav vyhrál posedmé a bylo to vítězství o parník v čase 33:46. Mladí neměli šanci a tak se za ním seřadili veteráni. Druhý doběhl vítěz M 40 Petr Kadlec a v cíli vypadal, jako by se ani nějak nenadřel. Na vítěze měl ztrátu 1:22 s ( 35:08) , za ním doběhl na třetím místě vítěz M 50 Viktor Petroňjuk - 35:35. Čtvrté místo týden po maratónu v Košicích vybojoval Tomáš Zavadil za 36:22 a pátý proběhl cílem lepšící se Jan Míškeřík za 36:36.

Irena Pospíšilová potvrdila výbornou formu vítězstvím mezi ženami v čase 39:42. Druhá byla vítězka Ž 35 Lenka Jančaříková za 41:16 a třetí v cíli Blanka Paulů ( bývalá reprezentantka v lyžování) vyhrála časem 41:30 kategorii Ž 45.

V Bořeticích vládla perfektní atmosféra, nádherné babí léto a v prostoru cíle to svádělo spíš si užívat radovek než běhat. Pro děti skákací hrad, od stánku s trdelníky líbezná vůně, grilované kuřata, výborný burčák - a teď při tom komentujte závod.

Ikdyž účast startujících ovlivnil masový závod v Brně (Vokolo Príglu - 2 000 startujících), tak byly pořadatelé určitě spokojeni. Na trať 10 km vyběhlo a hlavně doběhlo i do cíle 116 účastníků a v dětských kategoriích běhalo 112 závodníků. Celkem tedy 228 účastníků.

Nádherné počasí, bezvětří, pohodová podzimní teplota okolo 16°C - to svádělo k rychlým časům. A nebo zrychlovat to tempo burčák ?

Nejstarší běžec závod Květoslav Hána dal těch 10 km za 57:14 !!!