Ukrajinské Kunovice

22.06.2014 19:52

Závodu se překvapivě zúčastnili tři ukrajínští závodníci v barvách JM Demolex Bardejov.

Již dopředu tak bylo jasné, že bojovat o vítězství budou jenom oni.

Větrné chladnější počasí přálo běhání. Mirek Minařík může být spokojen s účastí - ve všech kategoriích startovalo 400 závodníků ze tří států.

Opět pořadatelé připravili pro děti doprovodný program - prostě paráda........

Ženy běžely pouze jedno kolo - 3 400 m - a závod ovládly mladé závodnice. Martina Vévodová porazila o 13 s Zuzana Durcovou. Třetí byla zkušená Irena Pospíšilová o 39 s.

Až neuvěřitelně přátelská a pohodová atmosféra umocněná navíc téměř ideálním běžeckým počasím přivítala v Kunovicích všechny účastníky Běhu o Pohár města Kunovic a EPS.

A že se jich tam věru sešlo. Radost pohledět. Již od těch nejmenších, kdy se mezi nimi na tratích odehrávaly nesmlouvavé souboje o každé umístění až po ty nejstarší a dospělé borce, kde naopak převládala spíš taktická vyzrálost většiny běžců.

A když se ještě u mikrofonu objevil také Pavel Bíla, byla radost i poslouchat. Ovšem dnes jednoznačně všem našim běžcům předvedli jak se má běhat ukrajinští vytrvalci v barvách JM Demolex Bardejov. Ti si běželi svůj tréninkový závod a utekli čtvrtému v pořadí Přemyslovi Žaludkovi /CyklogAT Zlín - 23:25/ a pátému Luďkovi Durďákovi /SDH Rohatec - 23:27/o víc jak 2 a půl minuty na trati dlouhé 6,8 km.

Nakonec zvítězil účastník olympiády v Pekingu Vasyl Matvichiuk /20:49/. Druhý skončil Olexander Matvichiuk /20:49/ a třetí Dmytro Laschyn /20:54/. Jen taková zajímavost na okraj. Všichni tři borci z Ukrajiny přijeli původně na půlmaratón do Olomouce, ale tam o ně neměli zájem...