Tropické vedro v Borském Svätém Juru

20.07.2014 09:05

OPĚT TROPICKÉ PODMÍNKY

I při třetím ročníku bylo vedro jak na Sahaře a zdá se to až neuvěřitelné, že v těchto podmínkách běhalo v Borském Svätém Juru 235 závodníků ( 105 v dětských kategoriích, 130 v hlavním běhu ).

Ženské kategorie a Muži nad 70 let běželi dva okruhy 6,6 km a od startu vedla držitelka traťového rekordu (24:26) Lucia Janečková. Všem bylo jasné, že traťový rekord v tom horku nepadne a budu to pouze boj o umístění. Lucia Janečková vyhrála časem 26:16, druhá doběhla v pohodě běhající maminka Irena Pospíšilová - 27:00, a třetí v čase 27:43 matka vítězky Dana Janečková - vítězka kateg. Ženy nad 35 let. Na startu  bylo 36 žen !!!!

To mezi muži na trati dlouhé 9,9 km to bylo vyrovnanější. Dva okruhy spolu běželi Pavol Bukovác a Marián Dávidík a teprve v závru se rozhodovalo o vítězi. O 9 s zvítězil Pavol Bukovác (34:31) před Mariánem Dávidíkem (34:42), třetím nejrychlejším byl veterán Dušan Tomčal.

Nejen mládež, ale i dospělí účastníci závodu využívali osvěžení v místní kašně těsně za cílem. Byl to pocit, jak výhra ve sportce.