Tropická Horňácká 25

03.08.2014 05:30

První srpnová sobota je již 44 let rezervována pro závod na 25 km ve Velké nad Veličkou. Ani tradiční tropické počasí neodradí vytrvalce od účasti a i tentokrát dostalo běhání přednost před koupalištěm. Běželo se na dvou vytrvaleckých tratích (8,1 km - 59 startujících a 25 km - 44 startujích) a taky v dětských kategoriích se bojovalo jak na mistrovství světa ( 88 účastníků). Celkem se 44 ročníku zúčastnilo 191 běžců.

Kratší závod na 8,1 km vyhrál nejmladší z rodu Klimešů. 18letý Jakub Klimeš dokonale všechny zaskočil  a vyhrál časem 28:46, o 24 s pomalejší byl v cíli Filip Moravec a zraněný Luděk Durďák si naordinoval pohyb a bylo z toho třetí místo za 29:52. Nejrychlejší ženou byla Mirka Hanáková-35:33, druhá doběhla Blažena Kocúriková-33:57, třetí Jana Kadlecová měla čas 36:07.

Na trati 25 km zvítězil favorit Daniel Orálek časem 1:30:41, druhý doběhl Petr Kadlec 1:33:57, třetí Zdeněk Dokulil měl čas 1:33:48.

V ženách byla nejlepší Lucie Johaníková - 1:54:33,druhá Stanislava Dermeková měla v cíli čas 2:10:59, třetí Marta Durnová to zvládla za 2:12:01.