Roman Paulík - král Bořetic

12.10.2013 20:06

Skončil 13.ročník a vítěz Roman Paulík si zde připsal již své šesté vítězství.

Oproti minulému závodu v Bukovanech běžcům přálo počasí a i přes velkou konkurenci závodu ,,Okolo príglu v Brně,, (1 632 startujících) se na trať dlouhou 10 km vydalo 124 startujících. Roman Paulík si běžel svůj závod a vyhrál za 32:47. Pro své oblíbené druhé místo ( z posledních 5 závodů již počtvrté) si doběhl Luděk Durďák - 34:10. Jak se závodí ukázal všem mladým běžcům v cíli třetí Pavel Kratochvíl. Tento veterán nad 50 let to zvládl za 34:45 !!!!!!

V ženách byla jasnou jedničkou Lenka Jančaříková v čase 41:32. Spokojená byla určitě i druhá Adriana Slaníková za 42:18 a ještě více zářila v cíli třetí Marta Durnová za 44:09.

Celkem využilo v Bořeticích možnosti si zasportovat 240 startujích (116 v dětských kategoriích a 124 na 10 km). Překvapila velká účast žen - celkem 30 ve třech kategoriích. Musím s potěšením konstatovat, že i tento závod byl velmi vydařený a určitě kdo přijel tak nelitoval.