ROHATECKÁ 10 - 20.ročník

09.05.2013 08:57

Do Rohatce přijeli vyklusat keňští vytrvalci

Letošní významný ročník Rohatecké desítky přichystal běžcům několik překvapení. O to příjemné se postaral ředitel celé sportovní akce Luděk Durďák, když pro účastníky zajistil hezké tričko s logem závodu.

Klimešův rekord odolal. Keňané předvedli v Rohatci průměrný výkon

Rohatec – Zpestřili závod, ale svým výkonem diváky, organizátory ani ostatní běžce nijak neoslnili. Jubilejní dvacátý ročník Rohatecké desítky ovládla dvojice Keňanů. Z vítězství v sedmém závodě Moravsko-Slovenského běžeckého poháru 2013 se nakonec radoval Wycliffe Kipkorir Biwot, který doběhl do cíle desetikilometrové trati v čase 30:57. Za rekordem kyjovského Pavla Klimeše z roku 1996 zaostal o dvaapadesát vteřin. Druhý skončil na Slovácku další Afričan Henry Kemboi, třetí příčku obsadil Lukáš Kučera.