REKORDNÍ MALACKY

13.11.2010 18:45

Rekordní Malacky

Nádherné teplé počasí (16°C) provázelo 27.ročník závodu ..MALACKÁ X.. a ..MALACKÝ KILOMETER..

Pořadatelé můžou být spokojeni nejen s celkovou účastí- 303 startujících, ale rekordní účast měli i v závodě na 10 km. Tady hranice 200 startujících těsně odolala - 197 vytrvalců, ale pokud by přijeli nejlepší běžci z Moravy, hranice 200 závodníků by určitě padla.

Závod ovládli běžci ze Slovenska, první závodník z ČR byl až devátý Jan Miškeřík, ten nám udělal radost vítězstvím v kategorii nad 40 let.

Absolutním vítězem se stal Martin Gutman časem 33:35, druhý Patrik Portášik měl čas 33:55 a třetí Mirek Hlúpik doběhl do cíle za 34:07.

Veterány nad 50 vyhrál Josef Veverka časem 37:24, nejlepším veteránem nad 60 let se stal Laďa Varmuža časem 39:28.

Nejstarší mužskou kategori Muži nad 65 let vyhrál výborným časem 42:02 Viliam Novák (68 let !!!)

V ženách kralovala suveréní Katarína Pokorná časem 41:05, druhá Blahová Sylvia doběhla v čase 43:47. Třetí nejlepší ženou byla vítězka kategorie Ženy nad 35 let Zuzana Stoličná časem 44:10.