26.06.2011 16:28

Rekordní Hornoorešanské vršky

31. ročník opět změnil rekordní zápis v kolonce startujících:

na trať dlouhou 10,6 km vyběhl rekordní počet 275 startujících.

Jasně vyhrál Imrich Magyar z Nových Zámků před Tomášem Bláhou z Kroměříže a Michalem Čaladíkem.

V ženách byla nejlepší Petra Fašungová z Prievidze, druhá doběhla Lubomíra Maníková a třetí místo vybojovala Erika Farkašová.

Veteránské kategorie ovládli:

M-40 : Ján Moravec          M-70: Franta Joch

M-50: Ján Cvičela             Ž-35: Katarína Drahovská

M-60: Laďa Varmuža        Ž-50: Eva Budinská

M-65: Ferdinand Husár

Větrné, ale jinak perfektní běžecké odpoledne. Již 1 hodinu před startem bylo 200 přihlášených a stále přicházeli další běžci. Bylo jasné, že opět padne účastnický rekord v hlavním závodě. Samozřejmě, čím víc startujících - tím víc problémů u prezentace, na startu, na trati a taky v cíli. Jsou to však  problémy , které většina běžců pochopí.

Pokud však bude tímto tempem narůstat účast na běhu.. CEZ HORNOOREŠANSKÉ VRŠKY .. , tak musí pořadatelé udělat určité změny. Šatny v tribuně nejsou určitě nafukovací a asi by běžci uvítali na převlečení nějaký větší stan na trávníku za tribunou. Ještě větší problém však vidím v tom, že většina běžců se musí po doběhu prodírat cílovým koridorem do šatny v tribuně. Není nic horšího pro rozhodčí, když závodníci chodí cílem jak po Václavském náměstí - o to větší poklona rozhodčím, že to zvládli.

***************************************************************

Mám opět prosbu na fotografující diváky - pošlete fotky na moji adresu a já je umístním na stránky - předem děkuji.

**************************************************************

Nastává první běžecká pauza našeho poháru, pokračovat budeme až 16.7. 2001 od 16:00 v Nové Lhotě.