Radošovcům kraloval Bulhar

24.08.2013 19:54

NOVÉ TRAŤOVÉ REKORDY

Jestli si před týdnem běžci ve Vnorovech stěžovali na velké vedro, tak tentokrát to bylo přímo ideální běžecké počasí.

Mírně pršelo, ani zima ani teplo - no prostě vytrvalci si chrochtali radostí. Bohužel, již tak nadšení nebyli pořadatelé. Celý dětský program byl na deštníky a to samozřejmě odradilo jak diváky, tak i malé závodníky. Přesto se zúčastnil rekordní počet v historii závodů v Radošovcích - 246 účastníků.

Poprvé běžely ženy zkrácenou trať na 5 km a tak čas vítězky Romany Komarňanské - 19:21 - je ustavujícím rekordem. O pouhých 7 s doběhla druhá Erika Farkašová - 19:28 a třetí Jana Kadlecová měla čas 20:08.

Závod mužů na 10 km měl od startu jasného favorita . Bulharský běžec Jordan Petrov umí 10 km za 31 minut a pořadatelé očekávali útok na traťový rekord. Ten nakonec po velkém sólu překonal o 53 s a zvítězil časem 32:44. Za ním to však vřelo. Luděk Durďák táhl za sebou dvojici slovenských běžců a v cíli to dopadlo obráceně. Po velmi rychlém finiši byl druhý René Valent - 34:58, před třetím Jurajem  Ištvánikem - 35:01 a naštvaný Luděk Durďák měl nepopulární ,,bramborovou ,, medaili.