Pořádná sprcha v Radošovcích

24.08.2014 16:55

A pršelo, jen se lilo ................

Nejprve to bylo pohodové sportovní odpoledne, ale pak to stálo za ..... Větrné mračénko se změnilo na bouřkové (naštěstí bouřilo v dáli) a kdo mohl, tak se schoval. Bohužel rozhodčí nikam ,,utéc,, nemůžou a tak jsme letos již po 16 zmokli.

Naštěstí všechny dětské kategorie proběhly za pěkného počasí. Celkem v nich běhalo  120 dětí, k nim připočteme 131 vytrvalců v hlavním závodě a vyjde nám rekordní účast tohoto běhu - celkem 251 startujících.

Ženy i muži měli společný start v 17 hod. ještě za pěkného počasí, ženské kategorie běžely 5 km, mužské 10 km.

Pětikilometrovou trať vyhrála Ĺubomíra Maníková v novém traťovém rekordu 18:11, i druhá v cíli Zuzana Durcová byla časem 18:42 rychlejší než starý traťový rekord (19:20). Na třetím místě doběhla Irena Pospíšilová za 19:44.

10 km trať neměla favorita, nestartoval nikdo, kdo by mohl ohrozit traťový rekord z loňského roku - to vyhral Jordan Petrov z Bulharska / 32:44. Podmínky byly oproti loňsku horší a závodníci si na trati užívali deště ( nejprve příjemné mrholení, pak jak se říká ,,padaly trakaře,,). A tak ani nepřekvapilo, že se do cílové rovinky vřítil jako první veterán Petr Kadlec a vyhrál časem 35:20. Někdy si myslím, že Peťa to špatné počasí miluje a že mu to v něm běhá. O druhé místo se bojovalo až do konce, nakonec zkušený Pavol Michalčík (35:25) udolal mladého Zdenka Zalubila (35:29