Pohodová Malá Vrbka

19.05.2013 16:56

Vyhráli veteráni Sedláček a Kadlecová

Šestý ročník tohoto krásného běhu zaznamenal rekordní účast 286 startujících ( 188 v dětských kategoriích a 98 v hlavním závodě ). A určitě by byla ještě větší účast v dětských kategoriích, ale dešť hodinu před startem první dětské kategorie určitě odradil nějaké další zájemce. Nakonec se běhalo na suchu a všichni si to užili.

Hlavní závod - 6,4 km - se běžel na trati z Malé Vrbky do Hrubé Vrbky a zpět do cíle v Malé Vrbce. Již na 1 km odstoupil největší favorit Jakub Valachovič ( dopoledne běžel 10 km na dráze v Hodoníně ). Toho dokázal využít veterán Josef Sedláček a porazil o 5 s Luboše Rehuše. Třetí v cíli Pavol Michalčík doběhl se ztrátou 32 s.

Ženskou kategorii vyhrála veteránka nad 35 let Jana Kadlecová o pouhých 8 s před stále se lepšící Erikou Farkašovou, třetí byla vítězka kat. nad 45 Marta Durnová.

Je jen škoda, že závod kolidoval se soutěžemi družstev na dráze, to ovlivnilo účast v hlavním závodě. Nejstarším běžcem byl Květoslav Hána a 6,4 km uběhl za 35:31. Vítěz získal nádhenou skleněnou .. Malanskou trnku .. naplněnou léčivou horňáckou tekutinou. Nádherné ceny, výborný zvěřinový guláš, pěkné trička pro všechny účastníky v dětských kategoriích - bude na co vzpomínat celý rok.