Parádní Jablonická 10

01.05.2018 14:31

8-MSBP 2018-JABLONICKÁ X - výsledky.xlsx (161,5 kB)

Nový traťový rekord na 4 km

Rekordní účast (490 startujících), rekord v kategorii žen na 4 km (Zita Kácser-12:36), nádherné počasí a perfektní atmosféra. No prostě 7.ročník Jablonické 10 se vydařil. Jestli jsem letos chválil dětské kategorie, tak v Jablonici to byla parádní podívaná. O tomto jsme léta snili. Tolik nádherných soubojů v jednotlivých kategoriích, a hlavně chválím ty, co běhají na konci startovního pole týden, co týden, a přesto jsou na závodech za týden znovu. To je to, proč to děláme.

Hlavní závod měl dvě tratě. Pro ženy a veterány nad 70 let pořadatelé vypsali 4 km, ostatní mužské kateg. běželi 10 km. V 17 hod. vyběhlo 220 startujících (89 na 4 km a 131 na 10 km) na trať s mírným stoupáním na otočku, druhá polovina byla tedy lehčí, pokud se to tak dá říct. V ženách předvedla super výkon maďarská běžkyně Zita Kácser. Potvrdila vynikající formu a vyhrála v novém traťovém rekordu 12:36. Ten překonala o 28 s a na druhou v cíli Lubomíru Maníkovou-13:56 měla náskok 1:20. Třetí ženou byla nejlepší veteránka Irena Pospíšilová – 14:15. I v mužské kategorii vyhrál favorit. Keňský závodník Cherutich Nelson – 30:39 vyhrál s náskokem 4 minut na Lukáše Sourala – 34:38, dalších 7 s měl ztrátu třetí Zdenko Zalubil – 34:45.
Nejstarší běžcem byl 81letý Květoslav Hána – 26:10 na 4 km trati. Tři dny předtím běžel v Brně 5 km na dráze a dal to za 31:13!!!!!! V ženách byla nejstarší účastnicí Varmužová Margita, ve svých 65 letech zvládla 4 km za 21:39. Dalším dílem seriálu MSBP 2018 je ROHATECKÁ 10 – 8.5.2018. První dětské kateg. startují již v 9:00 hod.