Novolhotská pětka pro Tomčala

18.07.2014 06:11

TRIUMF VETERÁNA

Doba dovolených sice ovlivnila celkovou účast ( 192 startujích) na 5.ročníku závodu  .. NOVOLHOTSKÁ PĚTKA .., ale určitě ti co přijeli, tak nelitovali.

Tento běh je typickou ukázkou pohodového, beztresového sportování v nádherné krajině Horňácka. Okruhy v obci jsou sice náročné, ale pro diváky je to nádherná podívaná. Můžou neustále sledovat průběh závodu a povzbuzovat své favority.

82 startujících vyběhlo na trať hlavního závodu na 5 km přesně v 18:00 hod. a závod neměl jasného favorita. Běžely se 4 okruhy dlouhé 1250 m a tempo udával překvapivě Lukáš Cintula Z Borského Mikuláše. Od druhého okruhu se do čela propracovala trojice Zdenko Zalubil, Petrik Portášik a Dušan Tomčal. Překvapivě to v závěrečném stoupání mladíkům natřel veterán Dušan Tomčal - 17:29, druhý doběhl Zdenko Zalubil - 17:35, třetí Patrik Portášik za 17:55.

I v ženách se bojovalo. První dva okruhy běhala v čele veslařka Renata Viktorová, pak však zabrala favoritka Irena Pospíšilová (20:11) a zvítězila o 30 s před Renatou Viktorovou-20:41. Třetí nejrychlejší ženou byla veteránka Kateřina Doubková - 21:10.