Nová trať ve Smrdákách

08.09.2013 20:11

Jasné vítězství Romana Paulíka a Jany Kadlecové

22-MSBP - BEH KÚPELNÝM PARKOM - výsledky.xls (189952)

Pořadatelé se rozhodli přesunout celý závod po 10 letech z fotbalového hřiště do kúpelného parku a byla to perfektní volba.

Závod dostal úplně jinou atmosféru a diváci se určitě bavili jak při dětských kategoriích tak i při hlavním závodě na 6 km. Fandilo se jak na mistrovství světa, letní krásné počasí a o každou medaili se bojovalo až do cíle. Paní starostka ještě teď asi nemůže uvěřit tomu číslu účastníků. Ve všech kategoriích startovalo 238 účastníků ( před 5 lety jich bylo 98 ).

Rovná 100 vytrvalců se vydala na trať 6 km (4 okruhy dlouhé 1 500 m) v krásném prostředí lázeňského parku. Diváci tak měli přehled o vývoji závodu a mohli sledovat jak se po každém okruhu závod vyvíjí.

Roli favorita splnil Roman Paulík z Břeclavi a časem 18:51 utvořil ustavující traťový rekord na nové trati. Až 40 s za ním doběhl druhý Matěj Fedák - 19:31 a třetí byl velmi dobře takticky běžící Luděk Durďák - 19:39.

Závod žen byl tři kola bojem mezi Kadlecovou  a Doubkovou, ale v pohodě běžící Jana Kadlecová v posledním 4 okruhu vystupňovala tempo a doběhla si pro vítězství a čas 23:46 je ustavujícím ženským rekordem na této nové trati. Druhá Kateřina Doubková měla čas 23:52 a třetí byla Zuzana Slafkovská - 24:47.

Překvapili vetráni nad 70 let. Běželo jich osm a tím nejstarším byl 78letý Ján Duraňa a do cíle doběhl za 47:12.

Po závodě opět perfektní gulášek v příjemném venkovním posezení - no prostě pohoda. Bylo to velmi příjemné sportovní odpoledne a již se můžeme těšit na další ročník tohoto závodu opět v kúpelnom parku.