MARATÓNSKÉ PEKLO

17.06.2012 12:15

,, MARATÓNSKÉ PEKLO ,,

Tak to byla nejčastější odpověď závodníků po závodě na trati mezi Senicí a Šaštínem.

Neskutečné oteplení během dvou dní totálně znechutilo běžcům 16.závod MSBP 2012.

A zdá se, že až na dvě vyjímky se to podařilo závodníků zvládnout bez větších zdravotních problémů.

Startovalo se v 15:00 hod. v Senici před zimním stadionem (80 půlmaratónců a 43 maratonců).

A již na 5 km bylo jasné, že žádné rychlé časy se nepoběží a nejdůležitější bude dostat se do cíle bez zdravotních problémů.

Maratonců na trati ubývalo každým kilometrem (do cíle se v 5 hod. limitu dostalo pouze 30 běžců) a půlmaratonci byli v cíli v Šaštíně šťastní, že již nemusí v tom vedru běžet ani metr.

A tak nějak jim bylo jedno jak vlastně běželi, jaký mají čas.

A jedinné na čem se téměř celé startovní pole zhodlo - mělo se běžet jako loni na trati ze Šastína do Senice.

Ale to je problém pořadatelů a já vám dám šanci o tom hlasovat v anketě. Nevím, jestli to k něčemu bude, ale můžeme se o tom pobavit.

Padl i návrh, aby se startovalo společně v Senici, otočka půlmaratonu by byla na 10,5 km v Dojči a cíl opět v Senici. Tím by se ušetřil přesun ze Šaštína a závodníci v půlmaratónu by viděli doběh nejlepších v maratónu. A ti co po závodě spěchají, by nemuseli čekat dvě hodiny po závodě na přesun autobusem do Senice.