Malokarpatský kros - galeje

10.08.2014 19:58

PEKELNÁ PREMIÉRA

To byla šichta - takto komentovala většina účastníků prvního ročníku trať Malokarpatského krosu. Opět velké vedro a delší trať než bylo uvedeno v propozicích.

Premiéru běhání v Plaveckém Mikuláši si nenechalo ujít 181 účastníků ( 81 v dětských kategoriích a 110 v hlavním závodě).

Na kratší trať na 7 km (1 okruh) vyběhlo 38 závodníků, na delší vytrvaleckou trať na 14 km (2 okruhy) vyběhlo 72 běžců.

Obě kategorie měly společný start v 17:00  hod. a již při průběhu 1 kola bylo jasné, že to nebude rychlý závod ,a že rozhodčí si na ty pomalejší závodníky budou muset počkat 2 hodiny.

Ženským kategoriím kralovala mladá Zuzana Durcová časem 30:35, za ní však již byly tři nejlepší veteránky nad 45 let. Blažena Kocúriková 33:10, Marta Durnová 33:14, Anna Portášiková 34:02. Ty naše ženské prostě nestárnou !!!!!!!!!!!

14 km vyhrál a taky si vyhutnal cílovou radost Pavol Bukovác za 54:20 . O 1:24 s za ním doběhl druhý Andrej Orlický - 55:44 a na třetím místě byl překvapivě Pavol Michalčík za 56:10.

Určitě se premiéra vydařila a až se Lenka Kubisová z toho nervového náporu vzpamatuje, tak snad začne připravovat druhý ročník.

Závody měly své jednotlivé vítěze, jako řídící soutěže však tady prohlašuji, že u mne byla absolutní vítězkou Lenka Kubisová. A to za tu odvahu pustit se sama do pořádání takového závodu. Lenko díky !!!