Malokarpatský kros 2021

27.07.2021 20:57

18 - MSBP 2021 - MALOKARPATSKÝ KROS - výsledky.pdf (437214)

Letošní osmý závod MSBP ROTOR 2021 se běžel v Plaveckém Mikuláši. Je jen škoda, že díky opatření na slovenských hranicích se nemohlo zúčastnit více závodníků z ČR. Přesto byli pořadatelé překvapeni účastí na 8.ročníku MALAKARPATSKÉHO KROSU – ve všech kategoriích běželo 277 startujících. Hlavní závod se běží na velmi těžkém okruhu a ani velmi teplé počasí to závodníkům neulehčilo.

Ženské kategorie měly kratší okruh – 7 km a pro jasné vítězství si doběhla Andrea Fauri – 31:16. Pro nás neznámá běžkyně měla v cíli velký náskok na druhou Ivetu Kluknavskou – 33:00, třetí Simona Hrajnohová to dala za 33:20.

Mužské kategorie měly trať o 2 km delší a byl to souboj mezi Markem Ondrovičem a Lukášem Souralem. Čekal se boj až na pásku, nakonec si Lukáš Soural doběhl pro vítězství v čase 33:14, druhý Marek Ondrovič -33:51 úplně vypustil závěr závodu. Je na něm vidět, že po prodělaném covidu není stále ve formě. Pro třetí místo si doběhl manžel vítězné ženy Oriol Fauria – 35:35.

Po dvou závodech na Slovensku budou následovat dva závody na Moravě. V sobotu 31.7. se uskuteční 51.ročník HORŇÁCKÉ 25, opět dvě tratě – 8,2 km a 25 km.  A další sobotu 7.8. se poběží populární VNOROVSKÁ 10.