Malanská trnka a hokej

17.05.2015 17:51

Velmi těžké to měli běžci v sobotu. Řešili dilema, zda sledovat odpolední hokej Česko-Kanada a nebo v tu dobu závodit v Malé Vrbce. Hokej se podepsal na účasti. Dětské a mládežnické  kategorie to tak nepocítili (172 startujících), zato pohých 88 běžců na trati hlavního běhu na 6,4 km bylo hodně málo. Aby těch absencí nebylo dost, tak ještě nemohli přijet ani elitní běžci. Ti měli v sobotu závody družstev na dráze po celé ČR a tak bylo na startu jasné, že o prvenství budou bojovat Luděk Durďák a Dušan Tomčal.

Vítězem se stal časem 21:57 Dušan Tomčal a v cíli měl na druhého Luďka Durďáka náskok 7 s (22:04). Třetí Viliam Dinžík již doběhl s odstupem v čase 22:40.

Ženské kategorie vyhrála v pohodě běžící Irena Pospíšilová (24:48) před Blaženou Kocúrikovou (26:39) a třeti byla Marta Durnová - 28:22).

Nejstarší účastník Květoslav Hána zvládl v 78 letech 6,4 km za 37:09 !!!

Závodilo se za nádherného teplého počasí ve vynikající atmosféře v cílovém prostoru. Nakonec součet všech startujících v Malé Vrbce je 259.