Rychlá Lipovská 10

01.09.2013 20:25

PADL ŽENSKÝ TRAŤOVÝ REKORD

Nový traťový rekord  ozdobil 4.ročník závodu .. LIPOVSKÁ 10 .. časem 36:41 zvítězila slovenská závodnice Lubomíra Maníková a překonala svůj vlastní rekord z roku 2011 o neskutečných 49 s !!!!! Na rovinatou trať dlouhou 10 km vystartovalo spolu celkem 96 mužů a žen a  v cíli byla Maníková na 11.místě v absolutním pořadí. Druhá žena v cíli Erika Farkašová ztratila na vítězku 4:16 a třetí Zuzana Slafkovská dokonce 6:24.

Obávám se, že tento ženský rekord jen tak někdo nepřekoná. Maníková využila dokonale perfektního počasí a souboje mužů. Dokázala se vyvézt a nebýt menší krize v posledním kole, tak ten čas mohl být i o něco lepší. I tak smekám před vítězkou !!!!!!!

MUŽSKÝ REKORD ODOLAL

Jakmile se odprezentovali bulharský běžec Jordan Petrov a Lukáš Kučera, tak se začala vést  diskuze o tom, jestli padne traťový rekord v mužích. Ten drží Martin Kučera časem 30:56 z roku 2011.

Začalo se velmi rychle a taky velmi rychle padly teorie o velkém souboji Lukáše Kučery a Jordana Petrova. Bulharský běžec již po 1 okruhu ( běželo se 5 okruhů obcí) na Lukáše Kučeru začal ztrácet a ten prakticky běžel sólo závod až do cíle. Vyhrál jasně časem 31:53 a zaostal za traťovým rekordem svého bratra Martina o 57 s. Bulharský běžec byl nakonec rád , že uhájil druhé místo časem 32:56. Zle se na něho tlačil nejlepší veterán nad 40 let Ján Križák - 33:09. Diváky tak nejvíc zaujal obrovský souboj o 4 až 5 místo. Juraj Ištvánik a Luděk Durďák již druhý závod po sobě vedli neskutečný boj o každý metr náskoku. Vypadalo to však, že je někdo slepil sekundovým lepidlem k sobě a tak opět rozhodoval finiš a v tom Durďák opět prohrál.

Prvních pět běžců běželo rychleji jak vítěz v roce 2012 a Luděk Durďák i přes páté místo zářil spokojeností. Že to byla rychlá desítka dokazuje i to, že 92 startujích ji zaběhlo pod 1 hodinu !!!!!  A ten nejstarší - Květoslav Hána - v 76 letech za 55:48 !!!!

Ve 4.ročníku startovalo 225 závodníků (132 v dětských kategoriích) a v Lipově panovala opět parádní divácká atmosféra. Pořadatelům ( Sokol Lipov a Obec Lipov ) perfektně zajišťovali trať místní hasiči a bylo to bez ztráty kytičky. Díky, Díky .

Bohužel již tak poděkovat nemůžu tomu, kdo navštívil šatnu běžců a během závodu pracoval na finančním zisku z obsahu peněženek závodníků !!!

Styď se darebo a ať tě ty peníze co nejvíce pálí v rukou !!!