Lipov - Lukáš Kučera vyhrál o parník

02.09.2014 17:35

Předpověď počasí se naštěstí nevyplnila, a tak bylo v Lipově velmi krásné počasí. Po tom deštivém závodě minulou sobotu v Radošovcích to byl balzám na tělo i duši.

5.ročníku se  zúčastnilo 210 běžců a určitě se jim v Lipově líbilo. Čekala se větší účast, ale konkurence půlmaratonu v Blansku ( 1 123 běžců) určitě odlákala hodně startujících.

Dětské kategorie bojovaly i body do Hodonínského dětského poháru a protože tato soutěž spěje do finiše, byly v Lipově souboje o body velmi vyrovnané.

Někdy se divím, kde se to v nich bere. Běhy na 100 a 200 m jsou neskutečné sprintérské souboje. Kéž by jim to vydrželo co nejdéle.

Lipovská desítka je velmi rychlá trať, běží se prakticky po rovině a tomu odpovídají i časy závodníků. Ženské kategorie spolu s veterány nad 70 let zde poprvé bežely pouze 2 okruhy a to je 4,3 km. Loňské prvenství zde obhájila slovenská běžkyně Lubomíra Maníková - 15:15. O 44 s za ní doběhla druhá Zuzana Durcová - 16:01. Tato mladá juniorka má vynikající formu. Během posledních tří týdnů získala jedno prvenství a dvě druhá místa !! Dalších šest sekun ztrácela na třetím místě spokojená dvojnásobá maminka Irena Pospíšilová - 16:07.

Lukáš Kučera

vyhrál závod na 10 km takovým rozdílem, že se tomu až nechce věřit. Nebylo to jak se říká ,, o parník ,,, ale o celou flotilu. Běžet sólo závod a zaběhnout 31:34 - tomu já říkám forma jak hrom a je to nový traťový rekord závodu (jeho bratr Martin zde v 1.ročníku zaběhl 30:56, ale to byla trať o trochu kratší).

Druhé místo si od startu až do cíle pohlídal Pavol Michalčík - 35:10 před nejlepším veteránem Petrem Kadlecem - 35:31.

Nejstarším účastníkem byl 77letý Květoslav Hána z Veselí n/Mor. - zvládl 4,3 km 24:48. Po závodě to okomentoval, že to jenom v pohodě vyklusal. Taky bych to tak chtěl v pohodě vyklusat!!!