Horňácká 25 - vedro a nová trať

08.08.2012 20:18

Sobotní závod potvrdil, že pokud se běží Horňácká 25, tak je vedro jak v Africe.

Jsem přesvědčen, že krok pořadatelů udělat vedle závodu na 25 km i kratší závod na 7,5 km byl velmi správný.

Pokud se podaří v dalších ročnících vychytat pořadatelské mouchy, tak by závody ve Velké n/V mohly opět přitáhnout větší počet startujících.

42.ročník vyhrál Jakub Janíček časem 1:32:01

před Jirkou Škrobákem - 1:34:45 a třetí byl veterán nad 40 let Peter Portášik.

Běželo se na nové trati a musím tady za běžce pochválit občany z Louky, tam bylo v tom vedru opravdu velké množství vody na občerstvení závodníků.

nestartovalo žádná žena, muže nad 50 let vyhrál ultravytrvalec Miroslav Kadlec, muže nad 60 let Michal Janota.

V cíli závodu na 25 km zaznamenali rozhodčí čas 29 vytrvalcům

Dalších 45 běžců dalo tentokrát přednost vloženému závodu na 7,5 km.

Ten vyhrál Luděk Durďák časem 26:05, druhý doběhl veterán Jirka Brožík v čase 27:52 a třetí byl překvapivě Radim Matyáš časem 28:16.

V ženách jasně kralovala slovenská běžkyně Lubomíra Maníková - 29:02, druhá Irena Pospíšilová měla čas 30:41, a třetí žena v cíli Jana Kadlecová doběhla v čase 32:08. Maníková doběhla v konkurenci mužů na pátém místě !!!!!!

Trochu statistiky pro novináře: celkem 152 startujících