Filipov - znovu Durďák a Pospíšilová

10.06.2012 17:07

Jasné vítězství DURĎÁKA a POSPÍŠILOVÉ

Ve všech kategoriích startovalo 213 závodníků, což je pro pořadatele účastnický rekord.

Byl to již 31.ročník, dětské kategorie závodily na 600 m okruhu, hlavní závod se běžel tradičně na otočku Filipovským údolím.

V cíli závodu na 10 km zaznamenali rozhodčí 90 vytrvalců v 9 kategoriích, v dětských kateg. bylo 123 závodníků.

Závod se stal exibicí Luďka Durďáka - 35:37, druhému Dinžíkovi z Bratislavy nadělil 44 s. O pouhou 1 s za ním doběhl třetí Radomír Soukup.

Ženským kategoriím kralovala Irena Petříková časem 40:38 (23.místo v absol.pořadí). Druhá byla Miroslava Hanáková - 44:10 a třetí Jana Kadlecová - 44:31.

Nejstarším startujícím byl Květoslav Hána, 10 km zvládl za 57:28 !!!

Pořadatelům přálo i počasí, bylo pod mrakem a pršet začalo až po proběhnutí poslední závodníce cílem.

Velmi kvalitní pořadatelský tým ,, Obec Javorník,, neřešil během závodů žádný problém a již se těší na závodníky 32.ročníku - v neděli 9.6.2013.

***************************************

V sobotu odpoledne bude pokračovat MSBP 2012 polmaratonem SENICA-ŠAŠTÍN STRÁŽE.

Prezentace je od 12:00 hod. do 14:30 hod. na zimní stadionu v Senici.

Upozorňuji všechny závodníky, že pořadatelé se vrátili k původní trati. tzn. start v Senici spolu s maratonci a cíl půlmaratonu na fotbalovém stadionu v Šaštíně.