Filip Sasínek si lehce zatrénoval a hladce vyhrál

28-MSBP 2016 - Burčáková šestka - výsledky.xlsx (416885)

***********************************************

Irena Pospíšilová a Filip Sasínek obhájili loňské prvenství.

19.ročníku se zúčastnilo 365 startujích v 25 kategoriích. Již dětské kategorie byly tradičně velmi bojovné ( 171 startujících). Bojovalo se nejen o body do dětského poháru, ale i OREL zde soutěžil o body do vlastního poháru. Vydrželo slunečné počasí a tak si to diváci užívali.

194 startujících vyběhlo v 14:30 na trať 19.ročníku Burčákové šestky. Běžely se dva 3 km okruhy a již v tom prvém se svěřenci  Tondy Slezáka (Filip Sasínek, Martin Rebenda, David Kákona) lehce odpoutali od zbytku startovního pole. Lehce běžící Filip Sasínek předvedl ve druhém okruhu zrychlení a obhájil loňské prvenství časem 18:30. K radosti domácích diváků patřilo druhé místo v cíli domácímu borci - Martin Rebenda - 19:19 běhajícímu za AK Hodonín. Velkou radost ze třetího místa měl David Kákona - 19:29. Ten přes tři měsíce kvůli zranění třísla neběhal a tak bral umístění všemi deseti. Čtvrté místo patřilo již unavenému Luďkovi Durďákovi - 20:08.

Irena Pospíšilová si běžela svůj závod a i přes zpomalení ve druhém kole jasně zvítězila v čase 22:39. Druhou ženou v cíli byla vítězka Ž 35 Erika Farkašová - 24:22. Pro třetí místo si doběhla Alice Zachariášová - 24:31.

Byl to velice náročný víkend, většina závodníků šla během tří dní dva závody, a někteří dokonce tři ( pátek Gbely, v sobotu Myjava a v neděli Dolní Bojanovice)

******************************************************

Luděk Durďák znovu nejlepší, ženám kralovala slovenka Eva Tulejová

10 ročník Medlenovho chodníka gbelským strýcim vyšiel tak, ako si to želali.Veľká účasť dospelých na 6 a 10 km v počte 154, 122 detí plus 25 JunDor hovorí samo za seba. Na pretek prišlo 29 domácich detí, čo je potešujúce. Príjemné počasie a perfektnú organizáciu nenarušil ani pokus zmariť pretek tým, že niekto pomenil smery značenia trate v lese. Organizátori prišli na to v čas a zmätok ktorý  bol v Plaveckom Mikuláši pri manipulácii so značením trate, sa tento raz nekonal. Nikto to nechápe, že taký úbožiak môže vôbec existovať. Hlavný pretek odštartovali primátor mesta Gbely Ing. Jozef Hazlinger s primátorom mesta Holíč PhDr Zdenkom Čambalom. Prvé do ciela dobehli najrýchlejšie ženy na 6 km v poradí Eva Tulejová za 26:29, Erika Farkašová v čase 26:41 a tretia dobehla Mária Truissárd za 27:17. Na 10 km zvíťazil vo vinikajúcej forme Luděk Durďák za 35:12, druhý do ciela dobehol Lubomír Rehuš za 35:55 a tretí Ondrej Marenčík v čase 36:13. Gbelskí strýci, tí starší dobehli na konci bežeckého pola s cielom si pretek čo najdlhšie užiť. Môžu byť spokojní, lebo počuli len uznanie od samotných bežcov.