Durďák vyhrál v Plaveckém Štvrtku

23.05.2016 20:46

Luděk Durďák zvítězil i  v Plaveckém Štvrtku

Tento skromný závod oslavila 30.ročník rekordní účast běžců. Ještě před 8 lety zde byl rekord pouhých 88 startujích, letos to bylo již 225 účastníků ve všech kategoriích. I počasí přálo. Bylo nádherné teplé dopoledne a tak si to dětské kategorie užívaly. Zato hlavní závod by určitě uvítal, kdyby sluníčko tak nepálilo, ale v létě bude hůř. Když si vzpomenu, jaký byl  vloni v Plaveckém Štvrtku při závodě chladný deštivý den, tak letos se děvčata mohla opalovat.

Teplé počasí svědčí asi i Luďkovi Durďákovi, ten vyhrál minulou sobotu v Malé Vrbce a dnes zo zopakoval jasným vítězstvím časem 19:44. Druhý doběhl nejlepší veterán a obhájce loňského prvenství Dušan Tomčal - 20:03, třetí Peter Bellay měl čas 20:34.

Ženám jasně kralovala Erika Farkašová - 24:35 , druhá byla Marta Durnová 26:01 a o pouhé 2 s byla třetí ženou v cíli Miroslava Zíšková za 26:03.

Ceny nejlepším závodníkům předávala lengenda československého běhu Jozef Plachý.