Dan Orálek překonal rekord

02.08.2015 07:14

Jako na objednávku ustoupily tropické vedra a pro vytrvalce to bylo ve Velké vcelku přijatelné běžecké počasí.

Běžel se 45.ročník a zapsal dva rekordy, Padl účastnický rekord - 206 startujících na všech tratích a v hlavním závodě na 25 km.

Dan Orálek si pěkně zatrénoval  a byl z toho nový traťový rekord 1:26:28. Orálek zde vyhrál na této nové trati potřetí za sebou a vyhrál o pár parníků. Na druhého měl náskok 10 minut a tak si mohl v klidu nachystat foťák na své oblíbené focení doběhu ostatních závodníků. Druhé místo si časem 1:36:29 zajistil Zdeněk Dokulil z Olomouce před třetím Viliamem Dinžíkem- 1:37:51.V ženách slavila vítězství časem 2:02:42 Jaroslava Šlahařová z Olomouce.

Start na 25 km byl společný s během na 8 km . Přesně v 17:00 hod. vyběhlo 106 závodníků (45 na 25 km, 63 na 8 km) již po čtvrté na novou trať Horňácké 25. Zatímco běžci na 25 km se museli po obsolvování kolečka do Javorníka a zpět do Velké ještě potrápit cestou do Louky a Lipova, tam se otočit zpět do cíle ve Velké, borci na 8,1 to měli kratší, ale samozřejmě ne lehčí.

Vyhrál Lukáš Soural za 27:11 před Davidem Záhončíkem 29:28, třetí Tomáš Zavadil - 29:57.

Nejrychlejší ženou byla veteránka Blažena Kocúriková -34:20, druhá doběhla Erika Farkašová- 34:36 a třetí Jana Kadlecová - 35:10.

Startovalo velké množství běžců nad 70 let. Nejstarším byl 78 letý Květoslav Hána - 8,1 km za 45:51, na trati 25 km 75 letý Erich Köplinger měl čas 2:31:33 !!!!!