Búranská 10 - vedro

28.04.2012 18:00

BULHAŘI KRALOVALI

Marně se běžci pět měsíců těšili, že po přesunutí závodu z tropického června na poslední duben přinese běhání v příjemnějším chladnějším počasí. A tak závodníci před startem humorně prohlašovali, že závod se přesunul, ale počasí zůstalo.

No prostě opět tropy.

Přesto pořadatelé z Junior club Borský Mikuláš byli spokojeni.

Kronikář může zapsat : 7.ročník – rekordní účast – celkem 230 startujících ze tří států (SR, ČR, Bulharsko). A taky, že počasí vyhovovalo nejvíc běžcům z Bulharska.

Start byl v 14:30 a na trať dlouhou 10 km (5 okruhů) vyběhlo 75 mužů, 15 žen se vydalo na 6 km (3 okruhy) a Jundor běžel jeden okruh - 2 km – 8 startujících.

V ženách získala třetí vítězství během tří týdnů Irena Pospíšilová (24:14) a je vidět, že po mateřské se již dostává do slibné formy. Na druhé a třetím místě doběhly veteránky Miroslava Hanáková (24:40) a Marta Durnová (25:39).

V mužích po prvním okruhu vedl Juraj Moravčík, pak mu však postupně ubývalo sil a nakonec byl rád, že s toho bylo alespoň 4. místo v čase 35:56.

O vítězství bojovala dvojice bulharských běžců a časem 34:14 zvítězil Jordan Petrov, druhý Lilov Rosen měl v cíli ztrátu 22 s – 34:36. Třetí místo si vyběhal Luděk Durďák – 35:34.

Další kategorie ovládli:

Muži nad 40 let: Peter Portášik – 36:10

Muži nad 50 let: Pavel Klimeš – 37:02

Muži nad 60 let: Laďa Varmuža – 40:57

Muži nad 65 let: Ivan Radnev – 41:56

Přestože bylo tropické počasí tak to závodníci zvládli a lékařská služba neměla žádnou práci.

Již v úterý bude celý seriál pokračovat na tartanové dráze v Hodoníně – VC BK Hodonín, v sobotu se přesuneme opět na Slovensko (Plaveckém Štvrtku se poběží Mravenčiarská míla).