Běh Moravským Pískem 2018

27.06.2019 21:03

14 - MSBP 2019 - BĚH MORAVSKÝM PÍSKEM - výsledky.xlsx (78,1 kB)

17.ročníku závodu BĚH MORAVSKÝM PÍSKEM se zúčastnilo 250 startujících. Závod se současně běžel i jako memoriál Zdeňka Damborského – zakladatele tohoto závodu.

Před týdnem se běželo v Kunovicích za tropických teplot, tentokrát bylo dusno jak v prádelně, sem tam spadla nějaká dešťová kapka. Pro doprovody ideální počasí, pro běžce opět galeje. Pořadatelé nachystali pro všechny účastníky koupání v bazénu zdarma, pro děti tradičně velké množství her. No prostě se běhalo, jedlo, pilo a kdo nespěchal domů, tak si zde mohl u bazénu užít krásný sobotní den.

A jak dopadly závody? Dětské kategorie absolvovaly všechny běhy na 400 m dlouhém asfaltovém okruhu. Ten je sice za ty roky již trochu poničený, ale vše proběhlo bez nějakých zdravotních problémů.

Hlavní závod má zde stejnou délku pro všechny závodníky- tzn. 6 km. Přijeli držitelé traťového rekordu – 18:53 – bratři Lukáš a Martin Kučerovi z Brna, a tak bylo jen otázkou, kdo z nich bude lepší. Vyhrál dlouhodobě lepší z nich, Martin Kučera to dal za 19:37, bráška Lukáš byl o osm sekund druhý-19:45. Po týdnu si třetí místo opět vyběhal Tomáš Skála-20:09. V ženách zvítězila Mária Truissard-25:08 před Ivetou Kluknavskou-26:36 a nej veteránkou Martou Durnovou-26:36.

Dvakrát po sobě se běhalo na Moravě, tak další závod bude tentokrát na Slovensku v Brezové pod Bradlom. A pozor na start, tentokrát se běhá až odpoledne, tzn, děti od 14:45, hlavní závod od 17:00 hod.