Běh Filipovským údolím- 34.ročník

02.06.2015 17:50

REKORDNÍ ÚČAST NA 34.ROČNÍKU

Závodilo se za nádherného počasí a tak ani nepřekvapila rekordní účast na tomto závodě - 298 startujících. 167 jiz závodilo v dětských a mládežnických kategoriích, 131 jich vyběhlo na tratě hlavního závodu. Ženy běžely opět pouze 5 km, mužské kategorie 10 km. Tento závod se běží v nádherném prostředí, ale zároveň je i hodně náročný. Až do otočky se stoupá a pak následuje až do cíle seběh. Na této trati se rozhodně neběhají rekordní časy.

V ženách kralovala opět Irena Pospíšilová z AK Drnovice - 20:16. A jelikož chybí mladé běžkyně, tak ji tradičně stíhají nestárnoucí veteránky. Druhá doběhla Blažena Kocúriková - 21:25. třetí Marta Durnová měla čas 21:49.

V mužích si pro první místo přijel Tomáš Blaha z AK Kroměříž. Ten hodně běhá závody do vrchu a tak mu profil trati velmi vyhovoval. Vyhrál časem 34:59, ale se svým časem nebyl spokojen. Druhý za ním se v cíli objevil první ,,horňák,, Dušan Tomčal z Lipova - 35:46. Třetí místo si časem 36:37 zaběhl Zdenko Zalubil ze Skalice.

Nejstarším běžcem byl 80 letý Ján Durana z Borského Mikuláše a dokázal v tomto věku dát 5 km za 41:09 !!!