31.05.2021 19:05

10-MSBP 2021- BĚH FILIPOVSKÝM ÚDOLÍM-výsledky.pdf (263219)

10-MSBP 2021- BĚH FILIPOVSKÝM ÚDOLÍM-výsledky.xlsx (32,4 kB)

HURÁ !

Dá se říct, že dneska to byl závod, který po 8 měsících měl početné,, česko slovenské startovní pole,, .

Běžel se 40 ročník závodu BĚH FILIPOVSKÝM ÚDOLÍM a přišlo 111 nedočkavých běžeckých nadšenců. Většina účastníků byla zaskočena poněkud chladným počasím, naštěstí se déšť spustil až po proběhnutí posledního běžce cílem.

Stále se ještě běhá bez dětských kategorií, ti však využívají možnost startu v JUNDORU.

92 vytrvalců nastoupilo na start Hlavního závodu – 48 mužů na trať 10 km, 44 (ženy a M 70) běželo 5 km.

Náročná trať, kdy se nejprve 5 km stoupá, aby se zpět všichni dostali z kopce do cíle.

Na 5 km trati se očekával souboj veteránek proti mládí, nakonec zde zkušenost zvítězila. Osmé vítězství za posledních 11 let zde oslavila Irena Pospíšilová – 19:45 před 17letou Lucií Režnákovou – 20:09 a veteránkou Lenkou Jančaříkovou – 20:10.

10 km ovládli veteráni M 40 let. Vítěz Pavol Masaryk to zaběhl za 36:10, druhý Dušan Tomčal – 37:06 a jako třetí doběhl Lukáš Soural – 38:04.

Příští týden se mě běžet další závod MSBP ROTOR 2021 v Šaraticích – bohužel se nepořádá.