Kocourek vyhrál 21.ročník

17.12.2011 17:10

341 vytrvalců proběhlo cílem v Hodoníně, což je třetí největší účast v historii tohoto závodu (rekord mají pořadatelé z roku 2000 - 360 startujících). Tentokrát běžcům vcelku přálo počasí, jen ten vítr nemusel být.

Startovali běžečtí nadšenci ze 7 evropských států (ČR, SR, Maďarska, Polska, Ukrajiny, Běloruska, Rakouska) a startovní pole mělo tolik favoritů, že se očekával útok na traťový rekord. Ten drží z roku 2007 polský běžec Jakub Burghart - 38:06 a jak se zdá, je posazen hodně vysoko.

Suveréněvyhrál český reprezentant Milan Kocourek - AK Kroměříž ( minulou sobotu obsadil 18.místo na ME v krosu) v čase 38:51.

300 m za ním se však tvrdě bojovalo o umístění na bedně . Druhý doběhl maďarský běžec Lázslo Toth 39:35, za ním o pouhé 3 s byl třetí ukrajinec Witaliy Shafar 39:38, a o pouhou 1 s skončil čtvrtý Sandor Szabo z Maďarska. Traťový rekordman Jakub Burghart byl tentokrát až sedmý, loni druhý Jakub Bajza až osmý.

Nejlepším slovenským běžcem v cíli Imrich Pástor - Obal servis Košice.

Ženské kategorie přišly v pátek o jednu z favoritek, Petra Kamínková (AK Olomouc) se omluvila pro nemoc. Jasně vyhrála Aleksandra Duliba - Bělorusko časem 46:53, druhá skončila Katarína Berešová (TJ Obal servis Košice) 47:41 třetí Agnes Kiss z Maďarska - 48:54.

Nejstarší účastník Jiří Soukup (84 let)- Hradec Králové zaběhl 12,6 km za 2:03:26.

Na slavnostním vyhlášení byly předány finanční ceny za 60 000 Kč.

***************************************************************************************************