Tropická VNOROVSKÁ 10

10.08.2020 05:58

19-MSBP 2020 - VNOROVSKÁ 10 - výsledky.xlsx (78,8 kB)

Tropické vedro na 32.ročníku závodu VNOROVSKÁ DESÍTKA udělalo pro rozhodčí pekelné podmínky. Ne že by to měli závodníci v lepších podmínkách, ale oni si závod odběhli a měli hotovo. Pro rozhodčí to byla pětihodinová šichta a nebýt perfektního občerstvovacího servisu pořadatelů, tak nevím, jak bychom to zvládli. Pořadatelé to měli perfektně připravené, jenom chyběl nějaký ten mráček na obloze, aby se alespoň na chvíli skovalo sluníčko. Dětské kategorie byly silně obsazené, a tak byly vidět nádherné souboje o stupně vítězů. Jenom ty nešťastné kostky v cílové rovince dávají nohám zabrat, ale chvála bohu jsme nezaznamenali žádný pád. Velmi obsazený byl i běh na jedno kolo (JUNDOR a příchozí), startovalo téměř 60 účastníků. V 17 hod. vyběhlo na pekelně rozpálenou trať 208 vytrvalců (5 km – 71, 10 km-137) a s nimi i dalších 32 v souboji štafet na 4x2,5 km.

Na 5 km byla nejrychlejší domácí Tereza Korvasová-18:04 (česká reprezentantka v atletice a cyklistice) před Hankou Hálovou – 18:26 z Kyjova. Třetí místo vybojovala časem 19:30 Lucie Filipová z Brna.

Mužskou desítku ovládl od startu Marek Hladík – 31:58 z Bratislavy, půl minuty za ním si pro druhé místo doběhl Tomáš Navrátil – 32:32. Nádherné zrychlení v posledním čtvrtém okruhu zajistilo třetí místo Martinu Kučerovi-32:52 a zároveň i vítězství ve veteránech nad 40 let.