Smrdáky - nový trať. rekord

09.09.2012 07:20

Vítězství Jakuba Valachoviče v novém traťovém rekordu

- 17:37 -

a účastnický rekord ve Smrdách na 10.ročníku. Startovalo celkem 156 závodníků - 91 v hlavním závodě a 65 v dětských kategoriích.

Velmi teplé počasí bylo příjemné pro diváky, běžci to měli horší. Ale musíme si to teplo ještě užít, za měsíc již bude hůř. Dětské kategorie odběhaly své tratě na fotbalovém hřišti a byla to dobrá volba. I změna tratě JUNDORU (4 kola na hřišti) na délku 1 200 m přinesla velmi bojovný závod mezi závodníky z AC Malacky a Marenčíkem z Holíče. Vyhlašování před tribunou opět přineslo velkou radost pro ty nejlepší a velké slzy pro ty co nevyhrály. Holt i u dětí je ta ,,bramborová,, medaile zklamáním.

K mému překvapení se sešla velká účast v hlavním závodě - 91 závodníků. Očekával se opět souboj mezi čtveřicí Valachovič, Matúš, Palkovič,Durďák. Od startu se ujal vedení Jakub Valachovič, náskok neustále zvětšoval a vypadalo to jasné prvenství. V závěru však začal ztrácet tempo a Ján Matúš začal mohutně dotahovat. Bohužel marně, o pouhé 2 s zaostal na druhém místě, třetí Tomáš Palkovič ztratil na vítěze 15 s a čtvrtý doběhl loňský vítěz Luďa Durďák.

V ženách vyhrála Jana Kadlecová před Martou Durnovou, třetí místo vybojovala Zuzana Stoličná.