Matúš vyhrál v Dolních Bojanovicích

24.09.2012 06:11

15.ročník pro Jána Matúša a Irenu Pospíšilovou

Opět si pořadatelé zapsali rekordní účast v historii Burčákové šestky.

Na start se postavilo 226 závodníků (109 v dětských kategoriích a 117 v hlavním závodě).

Vyšlo počasí, pod mrakem, téměř bezvětří, ideální teplota 16°C. Dětské kategorie závodily na 200 m tartanové dráze, hlavní závod byl tradičně na 2 okruzích obcí.

Po startu se vytvořila vedoucí 4členná skupina (Matúš,Kubínek,Valachovič,Kotyza) a každým metrem zvyšovala svůj náskok. Ve velké formě běžící Ján Matúš dokázal během 48 hodin vyhrát druhý závod - zvítězil časem 18:46. V cíli měl 10 s na triatlonistu Frantu Kubínka - 15:56 a 13 s před obhájcem loňského prvenství Jakubem Valachovičem - 18:59.

Ženám kralovala Irena Pospíšilová - 22:56, druhá Jana Kadlecová doběhla se ztrátou 1:16 s - 24:12 a o 6 s třetí byla Marta Durnová - 24:18.

Tak jako vždy byl po závodě ,,tradiční burčák,, a mírné porušování životosprávy.

Ale pouze mírné, protože další závod je již v pátek v Blažovicích.