HORŇÁCKÁ 25 - NOVÝ STADION

09.08.2020 06:29

21-MSBP 2020 - HORŇÁCKÁ PĚTADVACÍTKA -výsledky.xlsx (68,8 kB)

Nádhera!! Jedno slovo, které vyjadřuje můj pocit ze sobotního 50.ročníku Horňácké pětadvacítky. Nový tartanový ovál, pro diváky tribunka a parádní venkovní posezení před hospůdkou přímo v cílové rovince.

Vše umocněno parádní návštěvou a příjemnou domácí atmosférou podporovanou cimbálovou muzikou až do nočních hodin.

Kronikář ve Velké určitě zaznamená, že se běhalo za úmorného vedra, v dětských kategoriích se představilo 137 běžeckých nadějí (škoda jenom malé účasti domácích) a v hlavních závodech 118 startujících. Takže celkem 255 účastníků.

V dětských kategoriích to byly až neskutečné souboje do posledního metru, ceny jim předávala česká atletická rekordmanka v trojskoku Šárka Kašpárková. Ta se určitě ve Velké nenudila - o společné foto s ní byl obrovský zájem.

Hlavní závody na 7,7 km a 25 km se startem a cílem na stadionu ( naposledy snad před 10 lety) měly společný start v 17 hod. a to vedro jim trochu zpříjemňoval ( a nebo naopak) mírný vítr. Krátkou trať ovládl s velkým náskokem veterán Luděk Durďák - 26:17,89, minutu za ním si doběhl pro druhé místo Patrik Portášik - 28:18,11. O ještě o větší překvapení se postaral navrátilec Radim Matyáš - 29:32,08, který snad naposledy byl na bedně před 15 lety. ženy ovládla pro nás neznámá Adriana Horňová 33:03,27, za ní pokořili zbytek ženského startovního pole dvě veteránky z ŠK Jablonica Mirka Zíšková - 34:01:21 a návrat na bednu oslavila pro navrátivší Blažena Kocúriková - 34:58,64.

I závod na 25 km byl na to vedro rychlý. Po dvou letech si zopakoval vítězství ve Velké Jan Kohut - 1:28:10, druhý Peter Čudrnák - 1:29:38 a třetí Lukáš Soural - 1:30:51. Ženskou trať na 25 km ovládla Mária Truissard - 2:06:13 před Zuzanou Okruhlicovou - 2:10:42 a jako třetí doběhla Leona Haplová 2:13:04.

A na závěr velké poděkování pořadatelům z TJ Kordárna Velká nad Vel., protože uspořádat závod v tak krátké době (ještě před měsícem a půl se neměl konat) to muselo být hodně hektické. Trička na památku 50 ročníku budou všem připomínat tuto krásnou sobotu.

A málem bych zapomněl na to, že běželi dva borci, co startovali i na 1. ročníku tohoto závodu - Květoslav Hána a Ondra Tirpák. Tož, tomu říkám běžecká výdrž!!!!!!