Hodonínský kros pro Valachoviče

17.03.2012 22:35

Vyhrál nachlazený Jakub Valachovič

Tak to byl dnes zážitek. Tři roky po sobě pořadatele .. Hodonínského krosu.. trápilo počasí, dnes to byla paráda a bylo to poznat i na účasti závodníků.

Startovalo ve všech kategoriích 224 závodníků, z toho 101 v hlavním závodě na 5,6 km. Písečný okruh v okolí stadionu byl balzámem na nohy, slunečné teplé počasí ( v poledne bylo neskutečných 20°C ) , bezvětří - co víc si běžci po zimě mohli přát. Závod neměl před startem žádného favorita, na Valachovičovi bylo ještě znát silné nachlazení. Nakonec to Jakub zvládl, již v 1 kole získal spolu s Rehušem malý náskok a prakticky po odpadnutí Rehuše v druhém kole běžel sólo závod. Za ním se to však přesýpalo jak písek v hodinách. Durďák, Kadlec, Rehuš - to byl boj o druhé a třetí místo. Nakonec byl druhý Luděk Durďák, třetí Petr Kadlec na něho ztratil v cíli 8 s a čtvrtý Lubo Rehuš 9 s. Mezi ženami vyhrála Irena Pospíšilová před Katarínou Drahovskou, třetí byla Kateřina Doubková. Kategorie mužů nad 65 let se běžela jako memoriál Josefa Šťavíka a tady vyhrál Ferdinand Husár.