DOJČANSKÁ 9

04.07.2021 10:46

Mapa Moravsko Slovenského Běžeckého Poháru ROTOR 2021 se rozrostla o nový závod na Slovensku. Kéž by jsme si to mohli letos takto užít jako včera v Dojči. Nádherné sobotní odpoledne, přálo nám počasí (déšť ustal těsně před příjezdem rozhodčích), pofukoval lehký větřík.

Ve všech kategoriích si zaběhalo 217 startujících (125 v dětských a mládež, kateg.). Běhalo se na okruzích v ulicích Dojče a tak to bylo pro diváky velmi zajímavé. Hlavní závod byl odstartován v 18 hod., mužské kategorie čekalo 9 km (54 start.), veteráni M 70 a ženy ( 38 start.) běžely 5,4 km.

Ihned po startu se oddělila tříčlenná skupina favoritů (Marenčík. Soukal, Masaryk) a všem bylo jasné, že se rozhodne mezi nimi. Po velkém finiši vyhrál Ondrej Marenčík – 31:54 o pouhou sekundu před Lukášem Souralem – 31:55, třetí doběhl nejlepší veterán Pavol Masaryk – 32:24.

U žen bylo od startu jasné, že vyhraje jasná favoritka Dana Janečková. I když je již veteránka Ž 45, tak to zvládla za 23:15, první letošní start zvládla parádně Mirka Zíšková za 23:34 a ještě větší překvapením bylo třetí místo Ivety Kluknavské za 23:50. Půl roku po porodu dcery parádní návrat do běžecké rodiny MSBP.

Nejstaršími běžci byli Květoslav Hána (84 r.) – 41:51 a Rudolf Roučka (82 r.) – 50:05.

Teď nás čeká závod na Horňácku, tzn. v Nové Lhotě se poběží v sobotu 10.7. NOVOLHOTSKÁ 5, opět až v podvečer od 16:30 dětské kategorie.

15 - MSBP 2021 - DOJČANSKÁ 9 - výsledky.pdf (416 kB)

15 - MSBP 2021 - DOJČANSKÁ 9 - výsledky.xlsx (73,7 kB)

*****************************************************************************************