Bukovany vyhrál Martin Kučera

08.10.2012 17:08

Nádherné podzimní počasí, pohodová atmosféra - jako divák jsem si to užíval. Běžci sice opět brblali na to že jim foukalo, ale k mlýnu vítr přece patří.

Ve všech kategoriích startovalo 175 závodníků. Pro dětské kategorie to byl poslední závod do Hodonínského běžeckého poháru mládeže a tak se na poslední chvíli ještě naháněly body. Již za 14 dní, tzn. 20.10. 2012 se v Hodoníně uskuteční slavnostní vyhlášení celého seriálu a předání cen nejlepším.

Hlavní závod na 10 km - pouze 59 startujících - byl opět poznamenán konkurencí Košického maratónu. Závod v Bukovanech je velmi náročný a dá se říct, že svým profilem prakticky odrazuje méně zdatné běžce. Pokud zde nebude trať i pro ,,buďfiťáky,,, tak se nedá očekávat nějaká velká účast v hlavním závodě.

Trať naopak vyhovovala Martinu Kučerovi, ten zvítězil o 36 s před Jánem Križákem, třetí Luděk Durďák měl v cíli ztrátu 2:37 s.

Ženám kralovala letos jasně nejlepší v našem poháru Irena Pospíšilová, druhá Jana Kadlecová doběhla se ztrátou 1:25 s, třetí Marta Durnová měla na vítězku ztrátu 2:24 s.