Běžecké hody v Jehnicích

18.11.2012 18:15

V Jehnicích byla hlava na hlavě. Chodby ZŠ byly tak ucpané, že vejít dovnitř a nebo vyjít ven byl boj jak na trati závodu. Přesto to pořadatelé neskutečně zvládali. Samozřejmě, čím víc závodníků, tím víc problémů. Jsem zvědavý ( stále ještě nemám kompletní výsledky dětských kategorií ) na jakém čísle se nakonec zastaví celková účast. Do tisícovky toho mnoho chybět nebude a to je přitom studeném počasí neskutečné. Ukázalo se, že Brno je běžecké město.

Ti co přijeli poprvé se nestačili divit. A my rozhodčí jsme tradičně v tom studeném větrném počasí testovali jak přežít pětihodinové zmrzání v prostoru cíle. Podle posledních informací občerstvení pořadatelů bylo v pořádku a rozhodčí ještě neoslepli.

Ženské kategorie běžely tradičně poloviční trať - tzn. 5 km. Startovali společně s dorostem a juniorskými kategoriemi a bylo jich na startu 215 !!!!

A jelikož v Brněnském zimním poháru jsou kategorie nastaveny již na sezonu 2013, tak se již o měsíc dopředu stali někteří veterány.

Jinak mezi ženami to byl boj na krev, první tři v cíli dělilo pouze 28 s.

1982 Brno

Mužské kategorie běžely 10 km ( určitě je to o něco delší ) a na startu bylo 350 závodníků !!!!!

Byl to závod jednoho muže, zvítězil Roman Rudolecký a to doslova o několik parníků. Měl náskok téměř dvě minuty a nevypadal v cíli nějak vyčerpán.

1988 UNI Brno - ASC Bučovice

Dá se říct, že vítěz by to asi neměl tak snadné, kdyby vítěz veteránů nad 40 let Daniel Orálek ,,nezaspal,, start závodu.

Ten vybíhal na trať jako poslední s velkou ztrátou ( nějak se před startem zakecal s kamarády ) a než se mu podařilo během 1 kola prodrat celým startovním polem, tak se vedoucí trojice již nedala doběhnout. Doběhl celkově čtvrtý a dokázal že je neskutečný bojovník.

MV1 1

36:31

365

ORÁLEK Daniel

1970 AC Moravská Slavia Brno

Brněnský pohár pokračuje za 14 dní v Okrouhlé a za měsíc se poběží již 33. závod MSBP 2012.

15.12. bude odstartován 22.ročník mezinárodního běhu Hodonín-Holíč-Skalica.

Přihlašovat se již můžete po internetu, na levé straně máte lištu s propozicemi a přihláškou.