Nové bodování

Datum: 20.01.2020 | Vložil: Luďa Durďák

Taky si přihodím svoji trošku do mlýna. Už slyším hlasy, co zas ten chytrák Durďák vymýšlí, ale nevadí, já su zvyklý. Co se týče nového návrhu bodovat podle kategorií, mně se líbí, porovnává i na jednotlivých závodech ty, kteří jsou pak porovnáváni v celkovém pořadí MSBP. Jestli se někdo mezi sebou celý rok pere o vteřinky nebo je mezi prvním a druhým rozdíl tři minuty je dle mého jedno. Pokud jsou ve stejné kategorii, bylo by dle mého spravedlivější, kdyby brali body jen v rámci své kategorie. Nicméně jak říkal Laďa Varmuža, na stávající systém jsou všichni zvyklí, asi funguje, tak proč to měnit :) ono by se na konci roku možná někteří divili, jak by vypadalo celkové pořadí :)
Já mám nicméně ještě jeden podnět, který myslím stojí za diskuzi mnohem víc, když už chcete měnit systém bodování. Já byl totiž navrhoval zcela samostatně bodovat ženy. Důvod? Na části závodů běží samostatně, na části společně s muži. Jednou tak vítězka získá 700 bodů, jednou řekněme 640 bodů, protože je celkově třicátá. Jednou získá desátá žena 682 bodů za desáté místo, jednou třeba 540 bodů protože skončí celkově 80. Nepřijde vám tohle nefér a zvláštní? Mně jo, ale tohle nikdo neřeší... Tak se mějte a hezký den.

Přidat nový příspěvek