slavnostní vyhlášení a nové bodování

Datum: 19.01.2020 | Vložil: Luboš Bartál

dobrý den všem, kteří jste již v nedělním dopoledni vzhůru po sobotní noci plné slavnostních chvil při vyhodnocení ročníku 2019. Děkuji všem organizátorům, zvláště spolku Gbelskí strýci za výbornou organizaci a zabezpečení slavnostního večera, kterému věnovali velé úsilí. Byl to večer výborné nálady a příjemné atmosféry . Bylo vidět, že se všichni dobře bavili, což je výbornou vizitkou pro organizátory večera. Po této stránce jistě velmi vydařené setkání sportovců i organizátorů.
Z propozic pro nový rok 2020 však mě zaskočila oblast nového bodování. Dle mého názoru, i mnoha dalších běžců se mi zdá, že nový model plně nevystihuje úroveň jednotlivých běžců a potláčí soutěživost. Uvedu to na jednom příkladu: v mojí kategori soupeřím s Vl. Varmužou. On zvítězí třeba o 3 min, já doběhnu druhý a rozdíl mezi námi jsou jen 2 body . To vůbec nevyjadřuje kvalitu běku vítěze. Já se můžu soustředit jen na udržení druhého místa . V dosavdní zpúsobu hodnocení by byl mezi námi rozestup třeba 25.míst a bodový rozdíl 50 bodů.Tím je více vyjádřena úroveň běžce a motivace pro lepší výkon je rozhodně vyšší, než navrhovaný nový model hodnocení. Za mně tedy dávám přednost dosavadnímu systému bodování. Pokud to cítíte podobně, vyjádřet svůj názor a případně tím zachovejme dosavadní způsob bodování. Na závěr Vám všem přeji hodně chuti do přípravy na nový roční a již se těším na souboje s Vámi na závodních tratích Tak ahoj.

Přidat nový příspěvek