Bořetice - změna trati

Datum: 09.10.2011 | Vložil: Pavel Bíla - řídící soutěže

jelikož vás ta informace o možné změně trati v Bořeticích zaskočila, tak přidám pár informací co mám.
Pořadatelé v Bořeticích usilují o pořádání M ČR veteránů v běhu na silnici na 10 km. Je jasné, že musí mít certifikovanou trať a to chtějí mít na dvou 5 km okruzích.
Další problém jsou sponzoři a v Bořeticích jsou to především vinaři. A pokud tlačí na to, aby závodem žili hlavně občané Bořetic a ne špačči ve vinohradech - závod se sám nezaplatí.
Dva 5 km okruhy se mi nezdají na nějaké točení hlavy - ale to je všechno v moci a právu pořadatele.
Pro nás rozhodčí je také jednoduší, když vystartujete někam a vrátíte se do cíle za 30 mínut.Nemusíme počítat kola a hlídat běžce, co si neumí spočítat 4 kola.
Ale pokud to vezmu na příkladu Bořetic, tak po startu se to všechno v prostoru startu a cíle rozprchlo, a prakticky rozhodčí hráli přesilovku s diváky.
Na závody se nedá dívat jenom pohledem vás běžců, protože vy máte tak rozdílné názory na to, jak by měli vypadat závody, co by mělo být a co ne, atd.
Věřte mi, že většinou se dělají nějaké kompromise a pak to buď bude většině vyhovovat (asi všem nikdy) a nebo to pořadatel odnese. Těch 33 závodů je tak rozdílných, že zcela určitě si každý vyberete své oblíbené a pokud na nějaké zanevřete, tak to je na řešení jednotlivých ředitelů závodů.

Přidat nový příspěvek