Re: Zlatnická dolina

Datum: 12.09.2011 | Vložil: Zdeněk Zalubil

Vážený autore tohoto komentáře. Nechodím na tuto stránku , ale byl jsem upozorňen běžci z oddílu na uvedený článek. Vážíme si každého běžce, který přijde na námi pořádané závody, neboť pro ně závody připravujeme. Nemohu však souhlasit s Vašim komentářem. . Vaše třetí místo v kategorii nad 60 let jako favorita této kategorie je vyjádření souboru Vašich schopností , nikoli vina pořadatelu.

Pokud jsem se díval do slovníku , abych si upřesnil význam slova blamáž, které jste použil našel jsem výrazy zesměšnění, ostuda.

Nenašel jsem v organizaci běhu Zlatnickou dolinou , nic co by se s tímto výrazem dalo spojovat. Jedná se o horský běh, který je umístněn na zpevněném okruhu / asfaltová cesta / ve Skalických horách, mimo provozu motorových vozidel. Tento okruh je vyznačen i jako cyklostezka . Plánek trati byl součástí propozic . V prostoru cíle a startu byla velká mapa Zlatnické doliny . Závod není orientován na díváky, ale je organizován pro běžce , aby si užili běhu v krásném a malebném prostředí Zlatnické doliny. Mohou dle dle vlastního zvážení závodit, kochat se přírodou nebo obojí. Před startem byli všichni o trati poučeni a upozorněni na jediné rizikové místo, kde se dá zabloudit. Bylo i běžci komentováno a několikrát jsem vysvětlil. / těm co se dotazovali před závodem na mapě v prostoru startu / Po trati jelo několik cyklistu jako dopravod , kteří trať poznali včetně cyklistu před čelem závodu..

Prezentace proběhla bez připomínek, byly zabezpečeny šatny a sprchy, závod byl odstartován dle časového rozpisu před malebnou Skalickou kolibou . Před startem byli všichni o trati poučeni jak jsem již uvedl. Po startu se uskutečnil i závod dětí. Prostor startu a cíle byl ozvučen . Výsledky byli pruběžně vydávány po doběhu běžcu a byli pro ně k dispozici. Vyhodnocení proběhlo okamžitě po doběhu běžcu , kdy běžci dostali finanční odměny. V celkovém pořadí bylo odměněno 5 běžcu, v ostatních kategoriích 3 běžci.

Z prvních tří běžcu, kteří běželi na čele a vedli celý peleton běžcu žádný nezabloudil. Viděl a slyšel jsem dobíhat šťastné a veselé běžce, kteří si trať pochvalovali i do mikrofonu komentovali své pocity. Vyjímkou jste byl Vy a M. Slivku se kterým jste běželi v místě seběhu z trati v dohledu nebo ve skupině.- nevím přesně, ale tek jsem byl informován. Ivan Čulen , seběhl s Vámi taktéž . Komentoval však na rozdíl od Vás svojsky, ale humorně, že si uvedeného prostředí užil.

Je Vám známo,že i já jsem se svého času trochu běhával. Stávalo se občas , že někdo zabloudil. Nebudu zde jmenovat kolegy běžce kterým se tak stalo. . Vzpomenu jen závody kde se tak stalo a určitě i Vy si máte podobné zkušenosti. Většinou to daný závodník přešel mlčením, protože z uvedeného měl ostudu a ještě dlouho mu to jeho kolegové vzpomínali. / Otrokovické svahy, Cabaj Čápor , 25 km – Bánovce, Hodonínský kros, Šaštín atd . / Nebo maraton v Senici kdy doběhl skrytý závodník jako první a nikdo přitom nemluvil o blamáži pořadatelu. Ti za všechno doopravdy nemohou. Zabloudit se dá zřejmě všude. Pomluvit taktéž kdokoliv....

Jako reprezentanti v maratonu jsme takové problemy neměli. Běhali jsme více pro radost a vážili jsme si výkony druhých . I těch, kteří byli pro nás schopni něco udělat.
Zdeněk Zalubil

Předseda – Športový klub ŠK Skalic

Přidat nový příspěvek