Názor rodiče

Datum: 31.07.2011 | Vložil: David Sasínek

Dovoluji si také já přidat malou úvahu o časech začátků závodů z pohledu rodiče a pozorovatele. V minulých letech (a samozřejmě doposud) jsem měl možnost účastnit se svými syny mnoha závodů ať už HBPM nebo jiných soutěží. Když se vrátím na samotný počátek jejich závodění, tak si vlastně uvědomuji, že právě dětské závody GP (děkuji tímto jejich organizátorům) byli tím, co je přivedlo k atletice. Jednoho dne u babičky v Moravském Písku vstali, nasnídali se a šli se podívat na stadion. V 9 hodin zrovna začínal závod přípravky a tak se přihlásili, získali své první medaile a natolik se jim to zalíbilo, že už u toho zůstali. O tom, že se běhají dětské závody jsme věděli i dříve, ale byli pro mě i kluky brzo. Nechtělo se nám (hlavně mě a bez rodičů děti sami nepříjdou) v sobotu stávat už v sedm či dříve. V týdnu toho máme všichni dost. Samozřejmě pro sport člověk něco musí udělat. Je ale ochotný to udělat až když to zkusí a třeba se mu i trochu daří. V první řadě je potřeba děti k sportu přitáhnou a nadchnout. Ne jim to otrávit časným vstáváním. Z tohoto pohledu se domnívám, že začátek v 10 h by přivedl více dětských závodníků. Vyhovovali nám také odpolední závody, závody v sobotu nebo neděli a i v týdnu. Vysvětlím proč. Vedl jsem kluky už od mala k všestrannosti. Hráli tenis, fotbal, hokej a další. I v těchto sportech jsou soutěže, zápasy. Většinou v pravidelný čas. Třeba v sobotu dopoledne. Jestliže kluk ,hrající třeba fotbal, má pravidelně v sobotu dopoledne zápas, nebude se moct nikdy zúčastnit běžeckých závodů , pokud by byli také pravidelně v sobotu dopoledne. Jestliže ale budou někdy v neděli a někdy třeba i odpoledne může si také zaběhnout. Jistě se dostávám do názorové kolize s některými dospělými běžci, kterým by vyhovoval pravidelný dopolední čas. Jenže dle mého názoru mají takové množství závodů, že si můžou vybrat a když jim prostě některé časy nevyhovují tak se prostě těch závodů nezúčastnit (odhaduji , že se jedné pouze o jednotlivce). Také si myslím, že odpolední závody jsou atraktivnější pro přihlížející, jichž se mi zdá více v odpoledních hodinách. Prostě po obě vyrazíme a půjdeme se podívat co se to v té naší dědině děje. To může mít vliv (možná nevelký) na potenciální partnery organizátorů (sponzory, prodejce párků či sportovních potřeb, atd.:-)). Všeobecně se tedy přimlouvám za zachování rozmanitosti a rozšíření o více odpoledních závodů.

Přidat nový příspěvek