Nová Lhota - proč změna

Datum: 12.07.2010 | Vložil: Pavel Bíla

Když se před týdnem rozhodovalo o tom, zda závod zrušit a nebo se pokusit situaci vyřešit, tak moje první myšlenka byla na otočení startu do Nové Lhoty. Bohužel po získání informací proč padla varianta Vápenky (celý rok byl tlak sponzora na to, aby start a cíl byl na Vápenkách) a ochotě starosty Nové Lhoty, jsem rozhodl uspořádat vše na okruzích v obci. Věřím, že se Vám to bude zamlouvat a zatím většina lidí uvítala zkrácení délky závodu. Jinak ten největší důvod, proč jsem nesouhlasil, aby se běželo na Vápenky a zpět byl ten, že by nám nikdo nepovolil uzavřít trať a závodníci by museli běžet asi mezi auty !!! Nikdo nemohl tušit, že klidné a tiché Vápenky budou v tuto dobu totálně přecpané (velká podnikatelská oslava). Hodně z Vás si jistě pamatuje závod na Javořinu, kdy jste museli běžet do kopce mezi ,,smrdícími,, auty.
Důvody proč, co, jak - nechme již být, nemá cenu o tom diskutovat. Byla by to pouze ztráta času a pokud to vše v sobotu dobře zvládnem, teprve pak budu jednat o dalším roku a podmínkách pořádání.
Každý nový závod nějak začíná a pak se snaží zdokonalit.
**********
Do diskuze na téma Horné Orešany a dětské ceny nechci nějak zasahovat.
Z pohledu řídícího soutěže však připomínám, že je snaha pořádat dětské kategorie i kdyby pořadatelé vůbec neměli prostředky na ceny. Důležité je hlavně, aby děti běhaly. Pokud to jde, téměř vždy však pořadatel ceny nejlepším předá. Osobně si myslím, že pokud již rodiče a nedej bože .. děti .. si závody vybírají podle kvality cen - to radši ať na závody nejezdí. Vždy budou závody bohatší a chudší. Pokud to .. koleso do vody .. bylo prasklé, tak podle mého stačilo v klidu kontaktovat pořadatele a určitě by velmi rádi a ochotně takou vadnou cenu vyměnili.
Chce to však řešit bez nějakých urážek, takto to vypadá , že pořadatelé v Horných Orešanech jsou neschopní a udělali to schválně.
Osobně jim blahopřeji jak ten 30.ročník zvládli a přestože se vyskytly problémy (jen málokterý závod se podaří udělat bez jakéhokoliv problému), vše se za pochodu vyřešilo. Jsem přesvědčen, že minimálně 95% účastníků odjíždělo spokojeno a těší se na 31.ročník a hlavně na perfektní srdečnou atmosféru závodu !!!

Přidat nový příspěvek