Záhorácký polmaraton 2019

09.06.2019 08:06

Bylo, nebylo … a bylo to v soboto ráno. Rozhodčí se chystali v sedm ráno k odjezdu z Hodonína na maraton do Senice a brblali jaké zase bude vedro při závodě. Příjezd do Senice nás z toho omylu vyvedl. Zamračeno a chladné větrné počasí nám oznámilo, že ty mikiny, co jsme nechali v Hodoníně by se hodili. Verze, že do startu se počasí změní nevyšla, a tak zatímco vytrvalci jásali, že konečně zde nebude tropické vedro, tak doprovody oblékaly co se dalo. Je jen škoda, že se běželo do Šaštína proti větru, časy na půlmaratonu by asi byly ještě lepší. Ti, co nechtěli běžet tento závod z důvodu, že tu budou tropy musel litovat. Takové počasí zde nemusí být dalších deset let.

12 - MSBP 2019 - ZÁHORÁCKÝ MARATON - VÝSLEDKY.xlsx (23,4 kB)

12 - MSBP 2019 - ZÁHORÁCKÝ POLMARATÓN - výsledky.xlsx (39,9 kB)

Startovalo se tradičně v 10:15 hod. a na trať vyrazilo 135 půlmaratonců a 46 maratonců.

Půlmaraton vyšel Petrovi Bučkovi, ten vyhrál časem 1:14:18 a měl v cíli na fotbalovém hřišti v Šaštíně na druhého Petera Čudrnáka náskok 32 s. Třetí byl za 1:17:48 Tomáš Skala před prý málo trénujícím Luďkem Durďákem – 1:18:15. Přesto to Luďkovi stačilo k vítězství mezi veterány. Janou vítězkou v ženách byla časem 1:22:40 Romana Komarňanská, druhá doběhla Monika Dolinajová-1:28:10 a jako třetí proběhla cílem Mária Truissard – 1:30:36.

Pohodový maraton

Tokovou pohodičku v cíli maratonu jako letos asi ještě lékařský tým v cíli nezažil. Zatímco v minulých tropických ročnících závodníci ihned za cílem padali jak mouchy, tentokrát se dobíhalo do cíle v pohodě.

A i hodně vyhecovaný doběh mexickou vlnou v cílové rovince pro Ivana Rafaye doběhl dobře. Před lékařskou službou dal přednost žhavému polibku od manželky.

A dokonce se doběhlo v časovém limitu pět hodin, jenom ten nejstarší 72letý Alexander Simon – 5:14:36, to trošku přetáhl. Rozhodčí však počkali a odměnou jim byla informace, že pro Simona to byl již 1 012 maraton v životě!!!!!!!

Velmi spokojeně doběhl do cíle Petr Harnoš – 2:46:25. Před dvěma lety zde byl druhý (2:50:22), tentokrát bral vítězství a zlepšil se o čtyři minuty. Spokojený byl i druhý v pořadí Pavol Masaryk – 2:50:44. Ten byl první na otočce v Šaštíně – 1:21:15, ale zatímco Harnoš běžel druhou polovinu pomaleji pouze o 4 minuty, tak Masaryk zpomalil o 9 minut. Parádní výkon předvedl 51letý maďarský vytrvalec János Zabari – 2:51:42 a bylo to třetí místo v absol. pořadí.

V ženách vyhrála téměř 50letá Blanka Selucká z Kyjova – 3:28:58 a i ta běžela hodně rovnoměrné tempo. Otočka za 1:42:03, druhá půle za 1:46:55. Druhá Koleta Moravcová-3:42:21 a třetí Zuzana Pipíšková 4:02:26.

Cenu primátora města Senica pro nejlepšího domácího borce bral Stanislav Nemček – 3:26:24, druhý Marián Medlen to zaběhl za 3:28:40 a třetí místo Miroslav Khír – 3:50:47.