VELKÁ MORAVA - dětská běžecká lavina

11.04.2010 11:11

VELKÁ MORAVA v Mikulčicích - 351 startujících.

**********************************************************

Dnešní závod v Mikulčicích – tak to bylo přesně aprílové počasí. Velmi příjemné při dětských kategoriích (13 °C), zamračeno  při dorostu, pěkně na startu hlavního běhu na 10 km (15°C) a pak kroupy s deštěm. Při doběhu závodníků si naštěstí počasí dalo říct a tak si to diváci v cíli nakonec užili. Při neúčasti velkých favoritů z minulých let – to byl velký běžecký koncert běžců z Brna – prvních šest míst v absol. pořadí. Vítězný Martin Kučera měl v cíli náskok před druhým Lukášem Kučerou 11 s, třetí Jirka Homoláč doběhl se ztrátou 32 s. Na trať 10 km vyběhlo 143 vytrvalců a vítězná žena - Irena Petříková časem 37:05 obsadila v absol. pořadí 19 místo !!!! O druhé místo v kat. Ženy se bojovalo tvrdě až do cíle a nakonec  porazila druhá Jiříčková o pouhou 1 s Martincovou. Dnešní 36. ročník – to bylo především – 208 startujících v mládežnických kategoriích a to je již síla. Kéž by nám to vydrželo i při dalších závodech. Již příští týden budeme pokračovat ve Vacenovicích – Běh osvobození Vacenovic – nádherným krosovým závodem. Soutěží se ve všech kategoriích a navíc to bude pro mládežnické kategorie i ,, Přebor okresu Hodonín v krosu,,.